Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaADWOKAT OD ROZWODÓW - LUBLIN, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Biała Podlaska


Adwokat od rozwodów pomoże nie tylko uzyskać rozwód, ale również uniknąć rozwodu.
W sytuacji gdy nie chcemy się rozwieść a otrzymamy pozew o rozwód, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty celem przygotowania odpowiedzi na pozew w której będziemy wnosić o oddalenie powództwa.

rozwód adwokat Lublin

Nie chce rozwodu - negatywne przesłanki. Co w sytuacji gdy otrzymany pozew o rozwód, a po prostu nie chcemy się rozwieść?

W odpowiedzi na pozew możemy wskazać/ przyznać iż rzeczywiście nastąpił trwały rozkład pożycia małżeńskiego, jednakże rozwód nie może zostać orzeczony gdyż ucierpi dobro wspólnych małoletnich dzieci.

Dzieci muszą pochodzić z małżeństwa i nie mogą mieć ukończonych 18 lat. W takiej sytuacji musimy udowodnić, iż syn/córka są tak związane z rodzicem, iż orzeczenie rozwodu jest w takiej sytuacji niezasadne. Jeżeli nie mamy małoletnich dzieci, w odpowiedzi należy wskazać, iż rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia a my nie wyrażamy na to zgody. W takim przypadku należy udowodnić winę powoda i wskazać, iż nasza odmowa nie jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Powyższe aktualizuje się jeżeli nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, jeżeli według nas nie nastąpił, to w odpowiedzi na pozew podnosimy, iż np. współżycie nie ustało, bądź nie ustała więź gospodarcza (wydatkujemy wspólnie, dokonujemy wspólnych zakupów). Należy pamiętać jednak o zasadniczej kwestii, o czasie. Od momentu kiedy otrzymamy pozew o rozwód a zostanie wyznaczona pierwszy termin rozprawy, w praktyce mija kilka miesięcy, więc nasze założenia winny istnieć w momencie składania przez nas wyjaśnień informacyjnych.

Adwokat Lublin